حاجی

سبکی برای پریدن...

حاجی

سبکی برای پریدن...

حاجی

"اگر گفتمانی در زمینه‌ی آسیب‌شناسی و چاره‌جویی مشکلات موجود در سبک و فرهنگ زندگی به‌وجود آید، ، حتماً درخشندگی ملت ایران در این زمینه نیز، چشم جهانیان را متوجه خود خواهد کرد.

فرهنگ زندگی متأثر از تفسیر ما از زندگی است و هر هدفی را برای زندگی تعیین کنیم، سبک خاصی را به همراه می‌آورد."

رهبرم، سید علی حسینی خامنه ای

پیوندهای روزانه

لطفا به سینما برویم!!

جمعه, ۲۴ بهمن ۱۳۹۳، ۰۹:۴۶ ب.ظ
پنجشنبه شبی بود که در بین برنامه های تلویزیون، فیلم سینمایی "تبعیض" توجه ام را جلب کرد. این فیلم از تبعیضی سخن می گفت که در آینده رخ خواهد داد و بنا بر پیشبینی کارگردان، شرایط آینده زمین به گونه ای پیش میرود که انسان ها به دو قشر تقسیم خواهد شد.
قشر اول شامل افراد معمولی و ساکن در زمین که همگی در معرض تشعشعات رادیو اکتیو هستند و به نوعی همگی با مرگ دست و پنجه نرم می کنند. قشر دوم، شامل افراد مرفه و قدرتمند که از این خیل جستند و در سیاره ای به نام آلفا در فضا ساکن هستند. یکی از این افراد جناب رییس جمهور هست که در فیلم به نحوی القا میکند که سیاره زمین تک رییس است.
قصدم از ارایه این مقدمه، نقد و بررسی این فیلم به ظاهر تخیلی نبود. بلکه مقایسه با واقیت های سیاسی و علمی اطراف خودمون بود.
"ناسا" به عنوان پیش قراول کشف سیاره ای جدید برای زندگی انسان، با فرستادن کاوشگرهایی چهار نقطه را برای حیات آتی بشر پیشنهاد میدهد. از آنجا که فرآیند سوخت و ساز درون خورشید موجب کاهش جرم هسته و درپی آن کاهش قدرت جاذبه هسته آن ستاره میگردد، دور از انتظار نخواهد بود که این ستاره کم کم شروع به گسترش و بلعیدن سیاره های حول خود کند و زمین نیز از این قاعده مستثنا نیست. لذا بشر برای ادامه حیات مجبور به ترک زمین و حضور در فضا خواهد بود.
نقاطی که احتمال فراهم آمدن شرایط حیات در آنجا هست عبارتند از:"مریخ، اروپا(یکی از قمرهای مشتری)، قمر تیتان و کوتوله های قرمز". آن چیزی که برای بشر جهت تحقیقات عملی میسر خواهد بود، حضور بر روی مریخ و اروپاست. مدت هاست فاز تحقیقات انتقال حیات بر روی این سیارات کلید خورده. برای مثال مدلسازی برای ساخت شهری زیر آب و بررسی چگونگی انجام عمل فوتوسنتز، تولید اکسیژن، تهیه غذا و.... چرا که سطح اروپا(قمر مشتری) را توده یخی به ضخامت 15 کیلومتر پوشانده و پیش بینی میشود با بزرگ شدن خورشید این لایه یخی از بین برود و بشر برای ادامه حیات مجبور به احداث شهری زیر آب شود.
القصه اینکه تخیل برآمده از فرضیات علمی و همچنین اقدامات عملی کشورهای پیشرفته نشان میدهد که قطعا برنامه ریزی ایشان برای یکی دو دهه جلوتر از حالشان نیست و اگر ما به این مطلب با خوش خیالی فقط لبخند بزنیم، سرمان را زیر برف کرده ایم!
امیدوارم کمی به خودمان بیاییم که کشورمان، ایران فقط تا 70 سال دیگر منابع نفت و گاز دارد. از طرفی دستیابی به انرژی پاک هسته ای میتواند تامین انرژی کشورمان را تا صدها سال تامین کند. این نکته ایست که بارها و بارها رهبرمان اشاره فرمودند. واضح است که این مذاکرات برای برچیدن بساط تامین انرژی یکی دو روزه ایران نیست. بلکه چشم به بردگی این مرز و بوم پس از هفتاد سال دارد. پس چرا ما نباید برای آینده بجنگیم؟
ضمن آرزوی موفقیت برای زحمت کشان نیم مذاکره کننده، آرزو میکنم برای سرافرازی ایران مجدانه استقامت بورزند.

پ.ن: از کجا رسیدیم به کجا !

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">